אחד מתליוני היהלומים הידועים והיקרים ביותר בעולם הוא תליון יהלום הטאג' מאהל שחושבים שהיה שייך פעם לשליט המונגולי שהעניק אותו לרעייתו האהובה. זוהי שרשרת יהלומים עשויה מזהב, אבני אודם ויהלום בצורה של לב שעד כמה שידוע יוצרה ע"י קרטייה עוד במאה ה-17.

בסופו של דבר הגיע תליון היהלום הזה לצוואר של אליזבט טיילור שמאוד אהבה להתחתן אבל יותר מזה אהבה יהלומים והיה לה את אוסף תליוני יהלומים הייחודי והיקר ביותר בעולם ומחירו של תליון היהלומים הנ"ל הוערך בסך של כ-500 אלף דולר. הרבה כסף. רק אחרי מותה הועמדו למכירה בשנת 2011 פריטי התכשיטים של השחקנית הנודעת ובהם כמה תליוני יהלומים נדירים.

תליוני יהלומים עם טיפה של יהלום…

הרבה פעמים היהלומים או אבני החן הם עצמם שקובעים את עיצוב התכשיט. הצורה הכי קלאסית של היהלום היא טיפה ואפשר למצוא אותה בהרבה תליוני יהלומים כאשר אל הטיפה מחוברים עוד כמה יהלומים קטנים, טיפה במסגרת זהב או טיפות טיפות של יהלומים בתליון לכל אורכו.עגילי יהלום במחירים טובים

עיצובים נוספים של תליוני יהלומים הם בצורה של לב, זהו עיצוב שגם נחשב כעיצוב קלאסי, והרבה פעמים הוא מוענק למתארסות יחד עם טבעת תואמת, ומהווה חלק מסט של היהלומים הראשונים שלה. אם בוחנים יהלום מגלים כי הנקודה השקופה והיקרה הזו, היא מינרל טהור שמופק מעומקים של עד 250 קילומטר ומצד אחד למרות שהוא נראה עדין ושברירי הוא נחשב כמינרל הכי חזק שיש בטבע, שאפשר אם רוצים, גם לחתוך איתו בטון. רק כ-20% מהיהלומים הנכרים מבטן האדמה מתאימים לשיבוץ בתכשיטים, לשאר יש שימוש בתעשיות שונות ובשיבוץ בכלים רפואיים.

משקל, צלילות, צבע, עומק !

המעבדה הגמולוגית האמריקאית GIA היא זו שקבעה מהו הסטנדרט המקובל של היהלומים והוא כולל פרמטרים כמו: משקל, צלילות ליטוש, צבע ועומק צבע, גודל ועוד אין תקן אחיד להערכת יהלומים ולכן יש מי שסומכים על GIA כאשר הם באים לבחון יהלומים שהם רוכשים לצורך תליוני יהלומים ובכלל. יש יהלומים לבנים ויש יהלומים צבעוניים כאשר לכל קבוצה כזו פרמטרים אחרים.