בשנת 2011 הוצאו למכירה כל תכשיטיה של השחקנית האגדית אליזבט טיילור, אחת הנשים הכי יפות בעולם שהכי אהבה את כל הבעלים שהיו לה וגם הכי אהבה יהלומים ושהון היהלומים שלה הוערך במיליוני דולרים, ורק כדי לסבר את האוזן, חלק מתכשיטיה של גברת ברטון וגם שרשרת יהלומים אחת יקרה במיוחד בשווי של 2 מיליון דולר, נרכשה מאוסף בית המלוכה הספרדי מה שאומר שמלכה נשארת מלכה גם אם אין לה תואר אצולה.

השיא הקולנועי של אליזבט טיילור היה בשנות ה-50 וה-60 וכיוון שהיא לא ויתרה אף פעם על הופעה בציבור בלי איזה כמה יהלומים עליה, ניתן לומר כי חדירתה של שרשרת יהלום כתכשיט חובה בכל חתונה היה בגין ההשפעה של איזבט טיילור על אהדתה של שרשת יהלומים כבחירה ראשונה של כל כלה ביום חופתה.

 

עגילים ושרשרת יהלומים  – סט מושלם !

בתקופות שונות של אופנה כל העניין של מערכת אופנתית או כמו שהיא קרויה בעגת המבינות עניין "סט" התייחסה לשניים או שלושה חלקים שהרכיבו מערכת לבוש אחת, או מערכת תכשיטים אחת שהייתה בנויה מכמה פריטים תואמים בעיצוב, בצבע, ובחומרים.

שרשרת יהלומים למשל, אף פעם לא הלכה לבד, היא הייתה חלק מסט של עגילי יהלומים ושרשרת יהלומים שעוצבו ביחידה אחת, באותו סגנון, מאותו חומר ונשים היו עונדות את העגילים ומתאבזרות בחן צמיד טניס של יהלומיםשרשרת יהלומים המשלימה את העגילים. הנושא הזה של פריטים אחידים, תואמים זורמים הוא חלק מאופנה בכלל, והוא חזק מאוד גם בתחום של הבגדים  והוא חזק מאוד היום בקטע של רטרו, היום מערכות לבוש תואמות הן פריט חובה לכל פמיניסטית וגם התכשיטים עוברים להיות סטים של תכשיטים וכשמדובר ביהלומים אז זה יהיה כמובן שרשרת יהלומים ועגילים תואמים.

מכיוון שליהלומים יש נוכחות מוגברת מה שנקרא והם מנצנצים למרחקים, אם את אישה שרוצה שרשרת יהלומים את בוודאי תבחרי בשרשרת דקה ועדינה משובצת ביהלום אחד "סוליטר" או בכמה יהלומים קטנטנים, כי יותר מדי יהלומים כידוע, זה רק אליזבט טיילור.

צמיד הטניס נגזר של שרשרת יהלומים !

צמיד הטניס שעשוי משרשרת דקה משובץ ביהלומים כלל אורכו, הוא לחלוטין נגזרת של שרשרת יהלומים ויכול להיות גם חלק מסט מושלם של שרשרת עגילים וצמיד, רק שזה יהיה קצת מוגזם ללכת עם הכול ביחד, אז הנכון הוא כל פעם לשלב בין שני פריטים, כאשר הפריט הקבוע יהיה כמובן שרשרת יהלומים.