נדמה כי אחד מזוגות עגילי היהלומים הכי מפורסמים בעולם (מלבד תכשיטים של בתי מלוכה) הם צמד עגילי היהלומים של השחקנית אליזבט טיילור עליהם כתבה ב-2002 בספר שהוציאה על הרומן הממושך שלה עם תכשיטים, ואשר הוצעו למכירה אחרי מותה בשנת בסכום הקרוב ל-150,000 דולר, שנחשב כסכום פעוט לעומת למשל טבעת היהלום 33 קראט שלה שתומחרה ב-3.5 מיליון דולר ונמכרה בסכום כפול מזה ואולי אף יותר.

מדובר על זוג עגילים בעיצוב של כדור משובצים יהלומי ספיר שיש להם מספר גוונים, מרשימים ביותר. אין ספק שכל אישה הייתה שמחה לו היה לה רק תכשיט אחד אפילו מאוסף תכשיטי היהלומים של אליזבט טיילור שאהבה אותם גדולים, יקרים וכמה שיותר נוצצים ובעיקר אהבה שיקנה לה אותם מי שהיה אהובה הגדול בכל הזמנים השחקן הבריטי ריצ'ארד ברטון ששיחק לצידה בקליאופטרה ומשם הפך להיות סיפור האהבה הגדול והמפורסם בכל הזמנים.

שיבוץ של יהלומים בעגילים !

קיימים שבעה סוגי שיבוצי יהלומים שמתאימים גם לשיבוץ עגילי יהלומים.

והם שונים זה מזה באופן הטכני של השיבוץ, זה מה שיוצר את ההבדל ביניהם אבל גם קובע את העיצוב של עגילי יהלומים. יש שיבוץ שיניים בו היהלום משובץ לתוך שיניים, יש שיבוץ פאבה של עגילי יהלומים שדורש לפחות 7 יהלומים קטנטנים במבנה הדרגתי שיש טבעות אירוסין בעיצובים יפיםלהם אפקט נהדר. יש שיבוץ כוסות,  שיבוץ מריחה, שיבוץ מסילה שזה בדרך כלל עגילי יהלומי כמו של צועניות- ג'יפסיס אבל מזהב או מזהב לבן בהן יש חריץ לתוכו משבצים שורה של יהלומים קטנטנים ובדרך כלל באותו גודל בשיבוץ שנקרא כאמור מסילה. יש שיבוץ לחץ ויש שיבוץ בלתי נראה שאף אחד חוץ מהמשבץ בעצמו לא יכול להבין איך היהלום הגיע לתוך עגילי יהלומים.

בעבר העתיק – שיבוץ קלאסי של עגילי יהלומים !

בעבר העתיק, היו נוהגים להשתמש בשיבוץ קלאסי שנקרא שיבוץ בית אבן, סוג של שיבוץ לתוך חלל מדויק שמותאם בדיוק מכסימלי לגודל היהלום, באחיזה מאוד חסינה שאין סיכוי שהוא יפלט ממנה החוצה. כדי לעשות שיבוץ של יהלומים בעיצוב עגילי יהלומים כדאי לעשות זאת, אצל משבץ מנוסה שמכיר את כל סוגי השיבוץ ומסוגל להתאים את השיבוץ הנכון למבנה של היהלום ולעיצוב של התכשיט כמו למשל עגילי יהלומים. אם רוצים להגיע לעיצוב מושלם יש לעשות התאמה בין דוגמת היהלומים, הצבע שלהם והליטוש שלהם לבין העיצוב מה שיוצר תוצאה מושלמת של עגילי יהלומים.