עגילי יהלומים צמודי תנוך הם עגילים אשר מוחדרים לחורים שבאוזניים ונצמדים אליהם, ננעלים בדרך כלל מאחור ע"י בורג וצמודים לאוזן.  עגילי יהלומים צמודים חביבים על גברים וגם על נשים, ויש כאלה שיש להם מספר חורים בכל אוזן והם עונדים כמה עגילי יהלומים צמודים.

עגילי יהלומים צמודים יכולים להיות בכל מיני עיצובים כמו למשל של טיפת יהלום,, כוכב, לב קטן מיהלומים, פרח של יהלומים ועוד ועוד אבל הרעיון המרכזי שהם פשוט צמודים לאוזן. בנוסף עגילי יהלומים צמודים הולכים נפלא עם עגילי יהלומים ארוכים וניתן לשלב בין השניים.

הבחירה של הכלות !

כדי להשיג את הלוק הבתולי והצחור, מעדיפות כלות רבות עגילי יהלומים צמודים שהולכים נפלא עם איזה כתר ספירים או על הראש, או מסרקיה עם יהלומים. כדי לא להעמיס יותר מדי על הכלה שלא תיראה בסוף כמו חנות תכשיטים, מכיוון שבדרך כלל היא גם תוקעת איזה אלמנט בראש, אז מתאים שלא יהיו לה גם עגילים ארוכים אלא עגילי יהלומים צמודים ועדינים.

עגילי יהלומים צמודים משובצים בדרך כלל בשיבוץ כוס שהיא מסגרת שלתוכה משבצים  את האבן, שפשוט נדחפת לתוכה וזהו גם טבעות אירוסין בעיצובים יפיםשיבוץ מאוד בטוח ליהלום אבל אפשר גם לעצב עגילי יהלומים צמודים בשיבוץ עם שיניים ואז היהלום בולט מהעגילים.

יש גם עגילי יהלומים צמודים בצורה של ירח למשל שבהם משובצים בשיבוץ מסילה המון יהלומים קטנטנים ברצף, ובגלל זה גם קוראים לו שיבוץ מסילה. מאז ומעולם היו עגילי יהלומים צמודים לוק אופנתי, זהו פריט קלאסי לעגילים שיש אותו לכל אישה, ומשום שהם צמודים אפשר להתקשט בהם ליום יום ולאירועים יותר חגיגיים לבחור בעגילים יותר בומבסטיים עם נוכחות והם בדרך כלל עגילים נשפכים.

צבע היהלומים קובע !

צבעם של היהלומים מדורג מהאותיות D עד Z האות D מסמנת יהלום שאין לו צבע בכלל, כלומר לבן וצח לחלוטין. ככל שעולים עם האותיות כך ליהלומים יש יותר צבע, אבל זהו עניין למומחים. עין רגילה לא תבחין בכלל בהבדלים בעוד שמומחה ליהלומים ידע יפה מאוד איזה סטיית צבע יש ליהלומים מסוימים.