מבצע יהלום הוא לחלוטין לא שמו של מבצע צבאי וגם לא של כורי יהלומים שלא קוראים לעבודות הכרייה שלהם בשמות שדומים לשמות של מבצעי מלחמה למרות שכריית יהלומים במובן גדול, דומה למלחמה של מי יכרה יותר יהלומים, מי יתעשר מזה וגם מי ימצא את היהלום הגדול ביותר בעולם.

עפ"י נתונים ידועים היהלום הגדול ביותר בעולם הוא יהלום הקולינן זהו שמו והוא התגלה במשקל של 3106 קראט שוה ערך ל-621 גרם. זה קרה בשנת 1905 במכרה בשם פרמייר בדרום אפריקה, יותר נכון בדופן שלו הייתה אבן שנצצה ומשקלה היה עצום (יחסית ליהלומים שהמכרה הזה הצליח לשלוף מהאדמה) וכך נתגלה היהלום הכי גדול בעולם. היהלום הזה היום נמצא באיזה מגדל בלונדון, משובץ בשרביט מלוכה בריטי,  כי הוא ניתן ע"י ממשלת דרום אפריקה  שרכשה אותו מבעל המכרה לאדוארד השביעי מלך אנגליה ביום הולדתו בשנת 1907.

יהלום הוא המינרל הכי יקר בטבע

היהלום הוא המינרל הכי יקר בטבע ואהוב בעיקר על נשים, אם כי יש גם גברים שמתהדרים ביהלומים. מכיוון שיהלום יקר הוא כמובן נתון לאין ספור זיופים וגם לשיטות לא כשרות בשיבוץ יהלומים בתכשיטים אליהם לא מודעים הצרכנים. ידוע למשל כי יש כל מיני טכניקות לייזר איך לסתום חורים ביהלומים ואת זה עושים באמצעות סיליקון. יש כאלה שגם מנסים למכור לך זירקון בתור יהלום ויש הבדל עצום ביניהם וכמובן גם ברמת המחיר. כדי לדעת לזהות יהלום אמיתי כדאי לעשות מבצע יהלום ולהבין מה באמת יש לך ביד וכמה זה שווה.

יהלומים במבצע בבורסת היהלומים - מבצע יהלום ייחודי
מבצע יהלום ייחודי: טבעות יהלום מהודרות

טיפים של מבצע יהלום

יש כמה מאפיינים שצריך לשים לב אליהם: משקלו של יהלום אמיתי בדרך כלל הוא קטן מאוד. דרך נוספת לבדוק יהלום היא לרשום משהו על נייר לבן ולנסות לקרוא את מה שרשום דרך היהלום. אם הצלחתם לקרוא זה סימן שהיהלום מזויף. עם יהלום אמיתי אי אפשר לקרוא ולראות כלום מעבר לו.

עוד שיטה לבדוק יהלום אמיתי היא לעשות עליו אדים ואם מדובר ביהלום אמיתי הם צריכים להיספג לתוך היהלום תוך שנייה אם הם נשארו עליו סימן שהיהלום הזה לא עמד בתנאי מבצע יהלום והוא מזויף !!!