בורסת היהלומים ברמת גן שוכנת במגדל שמשון אולם כעבר נוספו לה  עוד שני מגדלים מגדל מכבי ומגדל יהלום אשר נבנה בשנת 1989, ובמקביל להתפתחות הקומפלקס נחשב היום המתחם כולו במתחם יהלומים בבורסה שכל כולו, עיסוק בענף היהלומים.

בקומת הקרקע של מגדל יהלום נמצא מוזיאון היהלומים ע"ש הארי אופנהיימר ובו תצוגה מודרנית ומרשימה של ענף היהלומים. כל מי שעניינו יהלומים בבורסה יכול למצוא בה את מבוקשו. יש בה 2 אולמות מסחר ענקיים (הקומפלקס כולו במתחם משתרע על שטח של כ-100 מ"ר), והבורסה מייצגת כ-1,400 אנשים שעוסקים בתעשיית היהלומים אם זה ברמת היבוא, היצוא, חומרי הגלם, ליטוש וכו'.

ההיסטוריה של הבורסה

ראשיתה של בורסת היהלומים ברמת גן בשנת 1936, אז ביטלו שלטונות המנדט הבריטי את המכס על יבוא יהלומים וכך בעצם החלה להתפתח תעשיית היהלומים בארץ. בשנת 1937 הוקמה בתל אביב מלטשת היהלומים הראשונה ובשנת 1956 נערך בארץ הקונגרס הבינלאומי של הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים גוף שקיים עד היום ומהווה ארון גג לכל בורסות היהלומים בעולם- ה-WFDB.

בראשית ימיהם של יהלומים בבורסה בארץ, שכנה הבורסה ברחוב אחוזת בית ורק בשנת 1948 התאחדו שלושה גופים והפכו למה יהלומים בבורסה ברמת גןשקרוי היום הבורסה ליהלומים ברמת גן: האגודה לפיתוח היהלום, בורסת היהלומים ומועדון  יהלומים ארץ ישראל. בעבר היו ניסיונות להקים בורסות יהלומים נוספות בארץ כמו בנתניה ובירושלים אבל הן לא צלחו.

בסוף שנות ה-50 הציע מי שהיה אז ראש עירית רמת גן אברהם קריניצי שבניין הבורסה ליהלומים יוקם ברמת גן (אחרי שבעצם רצו להקים אותו בתל אביב) ובשנת 1961 הוא הוקם שם ומאז עומד שם מגדל שמשון ולצידו עוד 2 מגדלים נוספים שנבנו מאז מגדל היהלום ומגדל מכבי. יהלומים בבורסה לרמת גן אפשר למצוא בנציגי מלטשות היהלומים שיושבים שם או אצל הקניינים של חומרי הגלם.

תכשיטים בהנחות גדולות

במתחם הבורסה ברמת גן יש גם נציגות של כמה יהלומים שפתחו חנויות תכשיטים במתחם הבורסה, ונמצאים במקום הכי טבעי של יהלומים בבורסה הגדולה בעולם. בחנויות התכשיטים הללו תוכלו לרכוש תכשיטי יהלומים בהנחות משמעותיות ללא דמי תיווך.