יהלום שחור הוא יהלום לכל דבר אשר בתהליך ההתגבשות שלו, נלכדו כמויות גבוהות של חומר בשם- איזוטופ הפחמן. הצבע השחור התקבל בזמן ההתגבשות הקריסטלית שלו, סוג של "טעות" טבעית שיצרה את היהלום השחור. מלבד הצבע יהלום שחור גם מחורר יותר מיהלומים אחרים ובשנים האחרונות הפך היהלום השחור לפופולרי מאוד בשיבוץ של תכשיטי יהלומים, ובעיקר בתכשיטי גברים. יש ויכוח מדעי-גמולוגי על מקורותיו של יהלום שחור. חלק מן הגימולוגים גורסים כי הוא נוצר כתוצאה מפגיעה של מטאור בכדור הארץ, יש כאלה שרואים בו תוצאה של התפוצצות של כוכב ליד כדור הארץ ובכל אופן, משהו קרה בכדור הארץ ונוצר יהלום שחור.

יהלום שחור או יהלום צבוע

יהלום שחור מבטל למעשה את כל מה שאנחנו יודעים על יהלומים משום שהפרמטרים הקובעים של יהלומים הם: קארט, צבע וניקיון ופה מדובר על יהלום שחור בלי ניקיון בכלל… יש לעשות אבחנה בין יהלום שחור טבעי לבין יהלום שנצבע בצבע שחור. יש כ-27 גוונים של יהלומים וביניהם גם יהלום שחור, אם כי הוא נדיר מאוד. יהלומים טבעיים צבעוניים עוברים לעיתים תהליכים של חיזוק צבע טבעות אירוסין יהלום בורסהבשיטות שונות, בלתי גלויות לצרכן כמו למשל הקרנה שמשליך ומשפיע על צבע היהלום. צבע יכול להיות גם מושג בלחץ של חום גבוה ביהלומים שהצבע שלהם לא מספיק איכותי כמו למשל חום או צהוב.

כמעט כל הילומים השחורים שנמצאים היום בשיבוץ תכשיטים הם יהלומים שעברו טיפול כלשהו לחיזוק הצבע שלהם כאשר אגב, יש מחלוקת לגבי צבעו האמיתי של מה שמוגדר כיהלום שחור, ויש גימולוגים הגורסים כי הוא רק נראה שחור אבל הוא בעצם בצבע כחול או ירוק כהה מאוד. יהלום שחור נראה מעולה בתכשיטי גברים בטבעות או בעגילים והוא נותן מענה גברי לשיבוץ יהלומים בתכשיטי גברים והפך למאוד אופנתי.

מחיר של יהלום שחור

מחירו של יהלום שחור נמוך ממחירו של יהלום לבן ויהלומים צבעוניים נמוכים בכ-50-70% ממחיר יהלומים לבנים, צחורים ונקיים. גם אם מדובר במטאור או במפץ כלשהו, היהלום השחור חוזר ובגדול אל תכשיטי גברים וגם נשים והופך לקלאסיקה.