יהלומים צבעוניים נקראים גם FANCY COLOR ויש כ-27 גוונים של יהלומים מלבד יהלום שחור שאינו נכלל בקטגוריה של יהלומים צבעוניים והוא זן נדיר בפני עצמו. יש גם יהלומים ורודים אבל הצבע הזה מתקבל כתוצאה מתהליך התגבשותם. הצבע בעצם הוא מה שרואים כאשר היהלום מחזיר אור, וכל יהלום איכותי מחזיר אור. אם הוא לא מחזיר אור, הוא מזויף. במערב אוסטרליה יש מכרה בשם ארגייל שבו מופקים 90% מהיהלומים האדומים או הורודים בעולם, אך יש גם בדרום הודו סמוך לגולקונד מכרות בשם קולור ששם נכרו היהלומים הורודים מהגדולים בעולם.

יהלום ורוד במשקל של 186 קארט

הדריה-אי-נור זהו שמו של היהלום הורוד הגדול ביותר שנכרה אי פעם במכרות קולור שבדרום הודו, ויהלומים ורודים נדירים נמצאו גם שם. בשנת 2010 במכירה של בית המכירות כריסטיס בהונג קונג, רכש קניין אנונימי את יהלום הורוד המושלם שמשקלו היה 14.23 קארט תמורת 23  מיליון דולר, ובעולם ידוע גם יהלום שנקרא "סחלב גארף הורוד" שיש לו צבע ורוד עז והוא במשקל של 24.72 קארט שנרכש ע"י תכשיטן מפורסם בשם לורנס גראף תמורת 45.6 מיליון דולר. משקלו הממוצע של יהלום ורוד הוא 1 קארט ומכרה ארגייל מפיק כ-50 קארט יהלומים ורודים מדי שנה. הם מאוד מבוקשים ברחבי העולם ובכל שנה מתנהל מכרז שנתי למכירתם.

יהלומים מהבורסה | יהלומים לחתונה
יהלומים מהבורסה

גם אם מדובר ביהלום ורוד הרי שמה שקובע את ערכו הוא הקארט(משקלו) וגם דרגת הניקיון שלו. שלא כיהלום שחור, ביהלומים צבעוניים וביהלום ורוד בוחנים את הצבע, העומק שלו וכן את דרגת הניקיון שלו. יהלום ורוד נקי מאוד עשוי לעלות הרבה מאוד כסף והוא מבוקש כאחד היהלומים הכי נדירים ומשובץ בתכשיטים יקרים. אם מדובר על יהלום ורוד שאין בו שום תכלילים- סדקים, או גושים של סלעים ומינרלים אחרים בצבעים וטקסטורות שונות, הרי שמדובר על יהלום נדיר מאוד שמחירו יכול להגיע לאלפי שקלים.

יהלום ורוד בטבעת אירוסין

יש הרבה נשים שאוהבות יהלומים לבנים אבל אין כמו טבעת אירוסין עם יהלום ורוד, רק שכאמור הם נדירים והרבה יותר יקרים מיהלומים לבנים. אבל אם מדובר בבחורה שיש לה פטיש לצבע ורוד, היא לא תוותר על טבעת של יהלום ורוד.