כיוון שלפי הדת היהודית טבעת נישואין לאישית צריכה להיות חלקה, כדי לא להיות יקרה מדי אלא להפגין צניעות ולא יוקרה, גם טבעות הנישואין המשובצות ביהלומים נראות כמו טבעות נישואין חלקות שעומדות בתנאי ההלכה ובעיקר הרב המקדש. טבעות נישואין עם יהלומים יהיו בדרך כלל טבעות עגולות חלקות, אשר לאורך כל הטבעת משובצים יהלומים קטנטנים בשיבוץ הנקרא "מסילה" ומאפשר שיבוץ רצוף של יהלומים בגודל זהה, ללא שום עיצובים מיוחדים כדי שהיא תהיה טבעת חלקה.

יהלום בדרגת V-S הכי נקי שיש !

הרבה נשים בוחרות בטבעת נישואין עם יהלומים ולעיתים בזהב לבן כדי שהתכשיט יתאים לצבע של היהלום- כלומר לצבע כסף. אבל כדי לקנות טבעת נישואין עם יהלום כדאי מאוד לדעת להבחין בין יהלומים, לזהות מהו יהלום אמיתי והמי הדרגה הכי גבוהה של יהלום איכותי. יהלום איכותי עפ"י המקצוענים מוגדר כיהלום בדרגה V-S שהיא הדרגה הכי גבוהה של היהלומים ברמת הניקיון שלהם ויש גם דרגת S שהיא מאוד סבירה אבל הכי נקי כאמור זה V-S. בדרך כלל זוגות בוחרים טבעת נישואין עם יהלום של 70 נקודות.

מחירה של טבעת נישואין עם יהלום נקבע לפי איכות הזהב והקראט שלו וגם לפי רמת היהלום והדירוג שלו. בנושא של יהלומים מה טבעת נישואין עם יהלוםשקובע את המחיר זה גודל היהלום, רמת הניקיון שלו כאמור, צורת החיתוך שלו. יש חיתוך עגול, טופס וכו' והצבע שלו מדורג מ- D-Z. לכל טבעת עם יהלום יש גם תעודה של גמולוג המצהיר על שווי ואיכות היהלום, וכשאתם קונים טבעת נישואין עם יהלום כדאי מאוד שתבקשו גם תעודה.

בשיבוץ של יהלומים בטבעת נישואין עם יהלום לא משתמשים בשיבוץ "שיניים" למשל משום שהטבעת צריכה כאמור להיות חלקה, וגם אל בשיבוץ של "כוס" שזהו שיבוץ של יהלום לתוך עיצוב דמוי כוס, אלא שמשתמשים בשיבוץ "מסילה" לכל אורך הטבעת כדי לשמור על העיצוב החלק שלה.

חיתוכי יהלומים בריליאנט קאט !

חיתוכי יהלומים יש כמה, חלקם מסובכים וחלקם קלים. יש חיתוך של בריליאנט קאט (שזה חיתוך של 57 פאות). יש חיתוך משולש, ריבוע, טופז ועוד ואתם יכולים לבחור את החיתוך ליהלום בטבעת נישואין עם יהלום שלכם. הצבע של היהלום בדרגה הכי נמוכה יהיה צהוב, ומעבר לדרגה הזו הוא כבר נחשב ליהלום צבעוני ומחירו נמוך מאשר יהלום לבן.