ישנן נשים שרגישות ואלרגיות לכל סוג של מתכת ומסתדרות רק עם זהב, אבל מעדיפות תכשיטי כסף, אלא שכאמור הכסף יוצר אצלן תגובה אלרגית ולכן הן חייבות שהתכשיטים שלהן יהיו רק בזהב. אבל כיוון שהטעם שלהן זה תכשיטי כסף, מגישים להן יצרני התכשיטים את ה"פטנט" שמשנה את הגוון אבל לא את המתכת- זהב לבן. מאז ומתמיד היו נשים שצבע הזהב ברמת הגוון לא התאים לאופי או לצבע העור שלהן ולכן הן העדיפו תכשיטים מכסף. כאמור אם הן היו אלרגיות למתכת הכסף, הן הלכו על זהב לבן שהן לא היו אלרגיות אליו והוא נראה בצבע שהן אוהבות- בצבע כסף.

מה זה בדיוק זהב לבן ?

כל מתכת מקבלת את הגוון שלה מסגסוגת המתכת ממנה היא עשויה. זהב לבן מורכב מאבקה של זהב טהור שיתכן מעורבב עם מתכות אחרות כמו למשל: פלדיום, ניקל, פלטינה ועוד. אחוזי הזהב ואחוזי המתכת הנוספת הם שמקנים לזהב את הצבע שלו. תכשיט זהה מזהב לבן כמו למשל טבעות אירוסין מזהב לבן או מזהב צהוב מחירן יהיה זהה, ונציין גם כי כל תכשיט בצבע כסף ניתן לצפות בחומר שנקרא רודיום ולהפוך אותו לצבע זהב.יהלומים עם זהב לבן

דבר חשובה שצריך לדעת בקשר לזהב לבן שהוא לא נראה כמו כסף. צבעו פחות עמוק מצבע הכסף והוא יותר עדין ומעורפל בצבעו. כמו כן יש אפשרות לבדוק את החותמות על התכשיט כדי לוודא ממה הוא עשוי באמת. בתכשיטי כסף מוטבעת חותמת של המספר 925 שהיא סימן של כסף סטרלינג, כך קוראים למתכת הכסף ובזהב יש לחפש 3 סימני חותמות עפ"י החוק לסימון זהב.

יהלומים מתאימים גם לזהב לבן !

כיוון שצבעם של היהלומים הוא לבן ושייך למשפחת צבעי הכסף, יש היום ביקוש גדול לטבעות אירוסין מזהב לבן משובצות ביהלומים, ואין דבר יותר יפה ומושלם מטבעת שצבעה כסף, אך המתכת שלה היא זהב משובח, המשובצת ביהלום או בכמה יהלומים קטנטנים המשתלבים היטב בטבעת. יש כאמור גם הרבה בנות שמעדיפות את הצבע הלבן על העור שלהן וניתן לומר זה זהב לבן ועור שחום הולך מצוין ביחד…

על כל תכשיט צריך להופיע ראשי התיבות של היצרן או יבואן התכשיטים. סימן של קראט הזהב (24, 18 וכו') וסימן של מכון התקנים שמאשר את החותמות שעל התכשיט. החוק קובע שאסור לשווק תכשיטים שאין עליהם את כל החותמות הנ"ל, אלא אם כן הם יוצרו לפני שנת 1962.