וברגע הנכון הוא יקבל את הטבעת ממי ששומר לו עליה. הרב ישאל אותו "האם טבעת זו שייכת לך ? סביר להניח שהוא יגיד לו "כן". הרב ישראל אותו האם קנית אותה מכספך והוא ישיב "כן", יענוד אותה על אצבע המורה של כלתו, ישבור את הכוס קולולולו מזל טוב וסימן טוב. ובשביל כל זה צריך טבעת לחתונה שעומדת בכל תנאי וכשרות המעמד ההלכתי. טבעת לחתונה היא כמובן טבעת הנישואין שצריכה לעבור את ה"טסט" של ההלכה וזה נוגע לכמה סוגיות הלכתיות חשובות.

טבעת לחתונה וההלכה !

כיוון שהחתן מקדש את הכלה בטבעת היא חייבת להיות שייכת לו וכזו שנקנתה מכספו ובמזומן מדוע ? כדי שלא יהיה חייב עליה מאומה אחרת כשהרבי ישאל אותו אם היא שייכת לו הוא לא יענה "גם לויזה כי עוד לא סיימתי לשלם עליה…" מצב כזה בעיני הרב הוא שהטבעת אינה שייכת לחתן ולפיכך הוא לא יכול לקדש בה את כלתו.

עוד לפי ההלכה טבעת לחתונה שהיא כמובן טבעת הנישואין צריכה להיות חלקה וחפה מכל סממני עושר וסטטוס כדי שהכלה לא תחליט להתחתן עם החתן רק בגלל שלפי הטבעת הוא נראה לה עשיר. נכון שהנתון הזה התאים למציאות של לפני אלפי שנים כאשר הכלה לא ראתה בכלל את החתן עד החתונה, אבל הלכה כמו הלכה נשארת אלפי שנים אחרי שחוקקו אותה, ואלה הם היסודות הדתיים של קידושין יהודיים.טבעות לחתונה מבורסת היהלומים

בנוסף לזה שהיא צריכה להיות חלקה היא צריכה להיות עשויה ממקשה אחת של חומר ולפחות שווה פרוטה. בחוגים מסוימים נהוג למשל באירוסין לתת לכלה גם טבעת מפוארת שווה ויקרה, אבל טבעת לחתונה תהיה תמיד טבעת נישואין. אצל הדתיים במסיבת השידוכים, מעניקה אם החתן לכלה טבעת יקרה ומשובצת ועפ"י הקבלה טבעת נישואין רצוי שתהיה עשויה מכסף, עגולה מבפנים ומרובעת בהיקף משום שספירת חסד עפ"י הקבלה שווה לכסף.

טבעת לחתונה מעוצבת ויפה

יש היום אין סוף דגמים של טבעת לחתונה אבל הכי כדאי לרכוש טבעות נישואין גם לגבר וגם לאישה באחת מחנויות התכשיטים שליד הבורסה ברמת גן, מה שעשוי לחסוך לכם פערי תיווך ולאפשר לכם לקנות טבעת לחתונה, לאירוסין וכו' בחיסכון של עשרות אחוזים מול חנויות תכשיטים אחרות.