טבעות יהלומים מעוצבות משמשות בדרך כלל גברים שמבקשים להציע נישואין בנות זוגם, או שיש הקונים טבעות יהלומים מעוצבות לרגל שנת נישואין. היהלום בכל טבעת הוא בעצם הכוכב העולה של התכשיט. הברק והנצנוץ שלו הם חלק מהמוניטין שלו וכנראה גם מהערך שלו, כי יהלום אמיתי מנצנץ גם בלילה. זהו הברק הטבעי של המינרל שנכרה במעמקי האדמה עד 250 קילומטרים ונחצב, מתגלגל מיד ליד עד שהוא מגיע לשיבוץ של טבעות יהלומים מעוצבות.

כמה צבעים יש ליהלום הצבעוני ?טבעות נישואין קלאסיות למכירה

היהלומים נחלקים בדרך כלל ליהלומים לבנים וליהלומים צבעוניים. בקבוצת היהלומים הצבעוניים יש כ-27 גוונים שונים של צבעים, המצוינים גם בתעודות הגמולוגיות של טבעות יהלומים מעוצבות עם יהלומים צבעוניים, ובמקרה שיש ליהלום 2 גוונים, קובעים מהו צבעו לפי הגוון הדומיננטי. צבע היהלום הוא פרמטר חשוב מאוד בעולם הגמולוגיה של היהלומים, מכיוון שמדובר במינרל טבעי הרי לצבע שהתגבש יש ערך לא רק ברמת היופי אלא ברמת ההערכה.

מידת הבהירות או הכהות של היהלום היא אחת מהקטגוריות אבל גם עומק הצבע (כן יש דבר כזה ביהלומים) והציון המתקבל בעומק הוא מחלש עד חזק.כאשר ליהלום יש עומק של צבע, לא ניתן לראות דרכו מאום ואם יש להם יהלום ביד ואתם רוצים לדעת אם הוא אמיתי, נסו לראות דרכו משהו שכתוב על נייר, אם תצליחו לקרוא, סימן שהוא לא יהלום אמיתי. דרך יהלום אמיתי אי אפשר לראות שום דבר.

דבר נוסף שקובע את ערכו של היהלום היא עבודת הליטוש שנמשכת בדרך כלל כמה ימים. למרות שמשתמשים היום בתוכנות מחשב שעוזרות ללוטש היהלומים להבין איך הכי כדאי לו ללטש אתה יהלום, בכל מה שקשור ליהלומים צבעוניים עבודת הלוטש היא ייחודית וחשובה מאוד.

ליטוש המינרל הכי יקר בעולם !

בליטוש של יהלומים לבנים לצורך שיבוצם בתוך טבעות יהלומים מעוצבות, כל הכוונה היא להגיע לדרגה גבוהה של ליטוש בה היהלום יחזיר אור (כן הוא עושה את זה) והיהלומים הלבנים הם בדרך כלל עגולים.  בתחום ליטוש יהלומים צבעוניים הכוונה היא להדגיש ולהבליט את הצבע באמצעות הליטוש וכמעט ולא מלטשים יהלומים עגולים.