אין נשים שלא אוהבות טבעות יהלום, והגדילה אליזבט טיילור שקיבלה מריצ'ארד ברטון כמה טבעות יהלום שכמותן אין יותר בעולם. יחידות ומיוחדות שנמכרו במיליונים במכירת התכשיטים שלה, לאחר מותה של אלילת הקולנוע.

בדרך כלל טבעות יהלום לא נרכשות ע"י הנשים עצמן, לא בגלל שהן לא אוהבות טבעות יהלום אלא שזה הפך לסוג של מסורת שהגברים קונים טבעות יהלום ובדרך כלל זוהי טבעת האירוסין שמגיעה יחד עם הצעת נישואין מפתיעה על הברכיים. קולולולו, קול חתן וקול כלה… טבעות יהלום בדרך כלל מעוצבות כהתאמה לגדלי וצורת היהלומים של התכשיטין ולא ההיפך, משום שאחרי שיהלום עובר ליטוש, לא נוגעים בו רק משבצים אותו.

איזה שיבוצים יש ליהלומים ?

יש כשבעה סוגי שיבוצים ליהלומים והם שונים זה מזה באופן הטכני של השיבוץ, זה מה שיוצר את ההבדל ביניהם אבל גם קובע את העיצוב של טבעות יהלום. יש שיבוץ שנקרא שיבוץ שיניים בו היהלום משובץ לתוך שיניים והוא זקוף, יש שיבוץ בשר שדורש לפחות 7 יהלומים קטנטנים במבנה הדרגתי ויש להם אפקט מעולה. יש גם שיבוץ כוסות, יהלום המשובץ לתוך חלל בדוגמה של כוס, יש שיבוץ מריחה, שיבוץ מסילה שזה טבעות יהלום עם חריץ שלתוכן משבצים שורה של יהלומים קטנטנים ובדרך כלל באותו גודל בשיבוץ שנקרא כאמור מסילה. יש שיבוץ לחץ ויש שיבוץ בלתי נראה שאף אחד חוץ מהמשבץ בעצמו לא יכול להבין איך היהלום הגיע לתוך הטבעת. בנוסף לשיבוצים הללו, יש משבצי יהלומים שמשלבים כמה שיטות של שיבוץ יהלומים של טבעות יהלום וכך מתקבל עיצוב שונה ומיוחד.טבעות נישואין לנשים בישראל

השיבוץ הקלאסי של יהלומים לתוך טבעות יהלום הוא שיבוץ בית אבן, סוג של בניית "קירות" מחומר הגלם של הטבעת והיהלום משובץ פנימה באופן שה"קירות" משמשים לו הגנה מאסיבית ועגינה בטוחה לאורך שנים. את היהלומים של טבעות יהלום כדאי מאוד שיעשה תכשיטן או צורף מנוסה או משבץ שזוהי התמחותו, כי הרי בכל זאת מדובר על אבן יקרה שאף אחד לא רוצה שתשחרר מהטבעת וחלילה תלך לאיבוד.

מה זה שיבוץ פאבה איכותי ?

שיבוץ פאבה של טבעות יהלום למשל שאפשר להגדיר כאיכותי, הוא שיבוץ  שנראה כי יש אחידות בצבע כל היהלומים (כאמור לפחות שבעה יהלומים קטנים), יש אחיזות בשיניים התופסות את היהלומים וגם בגובה. זהו שיבוץ בשר או בשמו הנוסף פאבה איכותי וטוב.