טבעות יהלום מיוחדות הן בדרך כלל טבעות אירוסין- טבעת היהלום הראשונה של כל אישה, אבל לחלוטין לא האחרונה כי יש גברים שנוהגים גם בימי נישואין לפנק את הנשים שלהם בטבעת יהלום. טבעות יהלום מיוחדות לאירוסין יהיו בדרך כלל משובצות ביהלום לבן, שהוא טהור, בתולי ומתאים להצעת נישואין ובדרך כלל בסגנון סוליטר- יהלום אחד קטן זקוף ומנצנץ בראש הטבעת.  זהו גם הסגנון הקלאסי והרבה גברים הולכים על טבעת אירוסין בסגנון הזה שהוא נצחי, על זמני ואהוב בכל התקופות. יש המשקיעים בטבעת אירוסין משל והייתה קופת חיסכון וקונים טבעת עם יהלום של חצי קארט אפילו בעוד שהממוצע של משקל היהלום בטבעת אירוסין ההוא כ-1 קארט ואף פחות.

סגנונות של טבעות יהלום

כאמור יש את הסגנון הקלאסי של טבעת חלקה ובראשה יהלום שמה שמבדיל בינה ובין עוד טבעת דומה הוא היהלום עצמו והשיבוץ אופן השיבוץ הוא זה שמבליט את היהלום בטבעת והיום יש כל מיני שיבוצים שהתפתחו עם השנים והפכו לאומנות בפני עצמה.

יש טבעות יהלום מיוחדות שמעוצבות עם אלמנט הטוויסט, שזה כאשר המתכת עוטפת, מלופפת סביב היהלום ומציגה אותו כמו היה המלך- והוא אכן המלך של הטבעת, הדגש הוא על הבלטת היהלום כאשר כל הטבעת כולה מעוצבת כדי להבליט אותו, את גודלו ואת טבעות נישואין קלאסיות למכירההברק הנדיר שלו. טבעות למשל בעיצוב כזה יוצרות אשליה שהיהלום הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת בגלל הפיתול של המתכת סביבו.

סגנון נוסף של טבעות יהלום מיוחדות הוא עיצוב ה-HALO, שיבוץ של יהלומים קטנים מסביב ליהלום המרכזי כאשר הם מעצימים את הברק שלו והופכים את הטבעת ליוקרתית ומרשימה. מלבד עיצובי הטבעות עצמן שקובעות את מראה טבעת היהלום, גם היהלום משליך על עיצוב הטבעת בגודל ובצורת הליטוש שלו. יש את החיתוך העגול הידוע והפופולארי מאוד אולם בשנים האחרונות יש נשים שמעדיפות את החיתוך המרובע שמזכיר את שיבוץ האבנים של טבעות הגברים העתיקות.

יהלום מרובע וטבעת עגולה

יהלום מרובע משובץ בטבעת מזכיר את תכשיטי האבירים של פעם ואת התקופה הויקטוריאנית, כאשר היו תכשיטים מאוד גדולים וכבדים ובין השאר טבעות משובצות באבן מרובעת גדולה שבעצם היוותה את כל התכשיט כולו.