כמעט בכל תחום עיצובי כמו אדריכלות, צורפות, אומנות פלסטית ועוד יש מה שנקרא את הקלאסיקה של האומנות הזו. קלאסי פירושו משהו נצחי, שאינו תלוי בטרנד או באופנה. שהוא מכיל את כל החוקים האומנותיים ואת הטכניקה המשובחת שהוא מבטא שהיא לא תלוית  תקופה או זמן ויש בה את הדבר הזה שהופך אותה למשובחת וברמה גבוהה ולא חשוב מתי היא תתקיים. היא נגזרת של חוקים נצחיים בתוך האומנות עצמה. ואם מדברים על תכשיטים, הרי שיש גם טבעות אירוסין קלאסיות שיש בעיצוב ובאיכות שלהם משהו נצחי שהיה קיים ותמיד יתקיים. מדובר על איכות ועל עיצוב גבוהים במיוחד.

יהלום אחד זה קלאסי !

קלאסי במהות שלו הוא ההפך מאקלקטי שזה אוסף וחיבור בין סגנונות שמייצרים כל פעם עיצוב אקלקטי חדש, ואין להם חוקים אלא שהם צריכים לייצר אוירה עיצובית עם השראה חיובית. כשמדובר בתכשיטים הרי שאם נסתכל בארון של הסבתות נגלה שם עיצובים של טבעות אירוסין קלאסיות שלא נס ליחן גם היום, ושיש ליין שלם של טבעות אירוסין קלאסיות המבטאות את עיצובי העבר הנצחיים בעיצובים של היום. טבעות אירוסין קלאסיות של פעם עוצבו בעיקר עם יהלום בודד אחד, נישא וזקוף עם קראט וצלילות גבוהים במיוחד, והדגש היה על היהלום עצמו, הטבעת רק אחזה אותו.טבעות אירוסין מיוחדות מהבורסה

עיצוב קלאסי נוסף הוא טבעת המשובצת לכל אורכה בשורה של יהלומים קטנטנים המשווה לטבעת צורה של כתר נוצץ, ומה שמתקבל זו טבעת מאוד עדינה, דקה ומחמיאה מאוד ליד. עיצוב קלאסי נוסף של טבעות אירוסין קלאסיות קשורים לאופן שיבוץ היהלום, ויש את העיצוב הקלאסי שהפינים שמחזיקים את היהלום הם זופים ומכאן שהיהלום עצמו זקוף ונוצץ, וזהו עיצוב של טבעת אירוסין קלאסית.

בדרך כלל בעיצוב של טבעות אירוסין קלאסיות משתמשים בטכניקות של עיצוב ושיפוץ כמו פעם, והם אלה שבעצם מקנים לטבעת את הקלאסיות שהופכת אותה לטבעת מיוחדת במינה. כדי להחזיר את הקלאסיקה לתכשיטים יש היום חזרה אל שיטות ידניות של שיבוץ אבנים שנעשות בעבודת אומנות מושקעת.

הצעת נישואין קלאסית !

ואם מדברים על טבעות אירוסין קלאסיות, כדאי גם למצוא איזו הצעת נישואין קלאסית שתגרום לה להרגיש מלכה עוד לפני החתונה. יש כאלה שחושבים שקלאסיקה זה לקחת אותה לאיזה מסעדה טובה ולפני המנה הראשונה לכרוע ברך ולהציע לה, יש כאלה שחושבים שהצעת נישואין קלאסית זה למלא לה את החדר בוורדים ולחכות שהיא צעק יואו… ואז לשלוף את הקופסה…