בראש בורסת היהלומים ברמת גן עומד שמואל שניצר ולבורסה יש מועצת מנהלים, דירקטוריון וכו' כנהוג בכל חברה רשומה כדת וכדין בישראל. תחת הבורסה ליהלומים פועלים כ-3,200 חברי בורסה מן המניין שהחברות בבורסה מקנה להם הבעת דעה, זכות הצבעה וגם מנייה. כדי להתקבל ולהיות חבר בורסת היהלומים צריך רזומה מאוד מרשים ובעיקר תעודת יושר רצינית ואמינות שבאים לידי ביטוי בהמון דרישות הקשורות ליושרה, פעילות כלכלית, יציבות כלכלית ועוד. לא כל אחד יכול להיות חבר בורסת היהלומים, אבל חבר בורסה אחד בהחלט צריך להמליץ על יהלומנים שרוצים להיות חברי בורסה, וזה גם אחד התנאים לקבלה.

מה צריך בשביל להיות חבר בבורסה ?

תהליך הקבלה כחבר בורסה אורך כ-5 שנים וכל מי שרוצה להתקבל כחבר בורסת היהלומים חייב לעמוד בכל תנאי הקבלה. התנאי הראשון הוא שיש להוכיח כי אתה עוסק כבר לפחות 5 שנים בענף היהלומים. יש להחתים לפחות 2 חברי בורסה נוספים הממליצים עליך כחבר בורסה. צריך לעבוד בדיקת פוליגרף במכון חיצוני, היושרה נבדקת בדקדקנות.צריך להוכיח יכולת כלכלית של לפחות כחצי מיליון דולר. בנוסף נדרש מהמועמד להחתים לפחות חמישה  ערבים על ערבות בסך 15,000 דולר אמריקאי.צמיד טניס של יהלומים

כל מי שרוצה להיות חבר בורסה צריך להציג שקיפות בבנק, רישיון העסק שלו, אישור מרשם החברות (אם החברה שלו רשומה בה) ועוד מסמכים תקפים וגלויים. על מועמד הרוצה להיות חבר בבורסת היהלומים גם לעבור ראיון אישי וכן לרכוש מנייה בבורסת היהלומים שעלותה עומדת היום על כ-20,000 דולר.

החברות בבורסה מעניקה לחבריה זכות הצבעה והשפעה וכן להיות חלק מבעלי המניות הרשומים שלה. הבורסה הישראלית שנחשבת היום לבורסה הגדולה בעולם חברה בפדרציית הבורסות בעולם וכן מתנהלת תחת חוקים ותקנונים של בורסות אחרות, גם למשל בנושא חוק קימברלי- יהלומי קונפליקט.

חבר מביא חבר לבורסת היהלומים

אין ספק כי אחד הפרמטרים החשובים ביותר בו נמדד כל יהלומן המבקש להיות חבר בורסה היא מידת היושרה שלו. כבר קרו מקרים של היעלמויות פתאומיות של יהלומנים, או פשיטת רגל או קריסה כלכלית שסחפו אחריהם אנשים נוספים ולכן כל חברות בבורסה דורשת בדיקה שבוחנת באופן יסודי את מצבו הכלכלי של המועמד וגם את היושרה שלו.