בשנת 1936 בוטל המכס על יבוא של יהלומי גלם בארץ כאשר היה כאן הממשל המנדטורי הבריטי. שנה אחר כך הוקמה בתל אביב מלטשת היהלומים הראשונה ובשנת 1956 קיימה בארץ הפדרציה העולמות של בורסות היהלומים ( (WFDBאת הקונגרס הראשון של בורסות היהלומים.  בשנת 2014 יזמה ישראל את תערוכת הגלם הראשונה ליהלומים והיום נחשבת הבורסה ברמת גן, כאחת מבורסות היהלומים הגדולים בעולם. הבורסה ממוקמת במגדל שנקרא "מגדל שמשון" בו יושבים חברי הבורסה, ההנהלה, הנשיא הדירקטוריון וכו', וכן מעל 3,200 חברי בורסה שעוסקים ביבוא, יצוא, ליטוש וכו'.

תכשיטי יהלומים מוזלים בבורסה ברמת גן

קומפלקס הבניינים במתחם הבורסה ברמת גן עומד היום על כ-100,000 מ"ר ויש בו כ-1,400 חברות שונות שעוסקות בתחומים שונים של יהלומים. בשני אולמות המסחר שבמתחם הבורסה, נעשית פעילות מסחרית של יהלומים קנייה ומכירה, וכן יש שם חנויות תכשיטים שכולן שייכות ליהלומנים של הבורסה. הרעיון של מלטשת יהלומים למשל להקים גם חנות בתוך הבורסה, הוא מתוך טבעת נישואין עם יהלוםמחשבה על הצרכן הסופי שרכישה שלו בחנות כזו בבורסה ברמת גן, כבר מציעה לו תכשיטי יהלומים במחירים חוסכי תיווך. כדי להיות חבר בבורסה צריך להגיש מועמדות ולעמוד בתנאים שקבעה הנהלת הבורסה. החברות בבורסה עולה עשרות אלפי דולרים וחבר בורסה הוא בעל מניות בה, כאשר יש לו כמובן זכויות של השפעה והצבעה בהחלטות שונות של הבורסה ברמת גן.

כדי להיות חבר בורסה אתה צריך ותק של לפחות 5 שנים, המלצות של חברי בורסה אחרים, לעבור בדיקת פוליגרף, להחתים ערבים שהם יהלומנים חברי בורסה (על סכום של כ-150 אלף דולר אמריקאי), להציג חשבונות בנק, רישיון עסק ועוד'. ולרכוש מנייה שעלותה עומד היום על כ-20,000 דולר. התהליך כולו לוקח כ-5 שנים. להיות חבר בורסה לא רק מכניס מישהו לפנתיאון הישראלי של היהלומנים אלא שזהו לחלוטין גם סמל סטטוס מכובד מאוד.

הבורסה ברמת- גן סחר מכר ביהלומים

במתחם הבורסה ברמת גן מתנהלים עסקים גדולים וקטנים וכולם בענייני יהלומים. יש שם שני אולמות מסחר ענקיים וגם ציוד ומיכון גמולוגי, כמו גם תקשורתי ואינטרנטי העומד לרשות חברי הבורסה הפועלים במקום.